• YARIM ALTIN
  1.500,10
  % 0,30
 • AMERIKAN DOLARI
  7,7025
  % -0,04
 • € EURO
  8,9928
  % 0,01
 • £ POUND
  9,8070
  % -0,09
 • ¥ YUAN
  1,1295
  % -0,24
 • РУБ RUBLE
  0,1002
  % 0,12
 • BITCOIN
  79419,112
  % -1,46
 • BIST 100
  1.102,65
  % 0,59

İnternet Üzerinden En Çok Satılan Ürünler

İnternet Üzerinden En Çok Satılan Ürünler

2020 yılında internet üzerinden en çok satılan ürünler teknolojik ürünlerdir. İnternet üzerinden en çok satılan ürünlerden bir diğeri ise kadın giyim ürünleridir. Hem satışın çok olduğu hem de üretici rekabetinin bol olduğu ürünlerdir. Kitap ve kırtasiye ürünleri de genellikle internet ortamından alınan ürünlerdir. Özellikle dünya çapında bakıldığında; online kitap satış oranın çok yüksek olduğu görülmektedir. Dünya ile kıyaslandığında, Türkiye’deki online kitap satışı daha az olmaktadır. Ayrıca günümüzde insanlar her ne kadar online alışverişe yönelmiş olsalar da; internet üzerinden alışveriş yapacakları zaman web sitesinin güvenilirliğine dikkat etmektedirler.

Dünyada İnternet Üzerinden En Çok Satılan Ürünler

Dünyada online olarak çok satanlar; genellikle elektronik ürünlerdir. Satış rakamlarına göre bu ürünlerin sıralaması ise aşağıdaki gibidir:

 • Otomobil
 • Rafine petrol
 • Elektronik devre
 • Oto parça
 • Bilgisayar
 • İlaç
 • Altın
 • Ham petrol
 • Telefon
 • Yayın ekipmanı

Türkiye’de Online Olarak En Çok Satılan Ürünler

Türkiye’de internet üzerinden çok satanlar aşağıda verilmiştir:

 • Telefon aksesuarları
 • Kişisel bakım ürünleri
 • Evcil hayvan ürünleri
 • Spor ürünleri
 • Sağlık ürünleri
 • Erkek ve kadın giyim ürünleri
 • Bebek ürünleri
 • Teknolojik ürünler

İnternet Üzerinden Telefon Aksesuarı Satışı

Online telefon aksesuarı satışı; günümüzde internet üzerinden yapılan satışlar arasında ağırlıktadır. Gelişen teknoloji ile beraber akıllı telefonların kullanımının artması ile beraber; insanlar telefon aksesuarlarına da önem vermektedirler. Firmalar da oldukça çeşitli telefon aksesuarları yapmaktadırlar. Telefon kılıfları, şarj aletleri, ekran koruma kılıfları, kulaklıklar, bluetooth kulaklık gibi aksesuarlar fazlası ile satılmaktadırlar.

Online Akıllı Saat Satışı

İnternetten akıllı saat satışı; genellikle akıllı telefonlarla tamamlayıcı bir şekilde yapılmaktadır. Akıllı telefon kullananlar; telefonları yakındayken ve telefonlarına erişemez durumdayken, akıllı saatler aracılığı ile telefonlarının bazı özelliklerini kullanabilmektedirler. Kendilerine gelen aramaların ve mesajların bildirimlerini alabilmektedirler. Buna ek olarak düzenli spor yapanlar için de faydalı olabilmektedir. Akıllı saatlerin bazı ölçümleri şu şekildedir:

 • Kalp ritmini ölçmektedir.
 • Adım sayma özelliği bulunmaktadır. Özellikle spor yapanlar için faydalı bir özelliktir.
 • Uyunan sürenin takibinin yapılabilmesi mümkündür.

Çevrimiçi Yüz Maskesi Satışı

İnternetten yüz maskesi satışı; güzellik ve bakım ürünleri içerisinde en fazla tercih edilen ürünlerden biri olduğu için oldukça fazladır. Bir markanın yüz maskesini aldıktan sonra memnun kalanlar genellikle düzenli olarak kullandıkları için aynı markanın yüz maskesini almaya devam etmektedirler. Bu yüzden de satışının devamlılığı olan bir üründür. Yüz maskelerinden sonra çok satılan kişisel bakım ürünleri ise; nemlendiriciler, el ve vücut kremleri, makyaj malzemeleri olmaktadır.

İnternetten Spor Kıyafeti ve Ekipman Satışı

Online spor kıyafeti ve ekipman satışı, son yıllarda gittikçe artmaktadır. Günümüz toplumunda spor yapmaya başlayan kişilerin sayısının artmasının yanı sıra, bilinçli olarak spor yapmaya başlayan kişilerin sayısı da hızla artış göstermektedir. Sporu bir yaşam biçimi haline getiren kişiler için de spor kıyafetleri ve ekipmanları büyük önem taşımaktadır. Talebin artması ile beraber; spor kıyafetleri ve ekipmanları oldukça farklı çeşitlerde üretilmektedir. Gym, fitness, yoga, pilates ve diğer spor dalları için alınan kıyafetler; online alışveriş sitelerinde öne çıkan ürün gruplarında görülmektedir.

Online Hamile ve Bebek Eşyaları Satışı

Çevrimiçi hamile ve bebek eşyaları satışı; rekabetin oldukça fazla olduğu bir pazarda gerçekleşmektedir. Günümüzde hamilelik dönemi içerisinde baby shower gibi birçok etkinlik yapılmaktadır. Bu etkinlikler için birçok süs ve dekor ürünleri kullanılmaktadır. Buna ek olarak hamilelik dönemlerinde hamileler için oldukça farklı modellerde kıyafetler bulunmaktadır. Bebeklerin kullanacakları eşyalar ve kıyafetler de online satışta çok satılan ürünler arasındadır. Yeni doğan bebeklere hediye almak isteyenler de internet üzerinden bebek hediyeleri satın almaktadırlar.

Çevrimiçi Sırt Çantası Satışı

İnternetten sırt çantası satışı; son yıllarda dünya genelinde artış gösteren bir durumdur. 151 milyar dolarlık bir pazarı olan sırt çantaları için cinsiyet fark etmeden internet üzerinden satışı gerçekleşmektedir. Sırt çantalarının birçok farklı işlevi olanları üretilmiştir. Modaya uyan klasik sırt çantalarının yanı sıra akıllı sırt çantaları da bulunmaktadır. Bu sırt çantalarının ön yüzünde resim ve figür olabildiği gibi, oyun da oynanabilmektedir. Akıllı sırt çantalarını özellikle gençler tercih etmektedir. İnternet üzerinden en çok satılan ürünler arasında olan bu çantalar gittikçe yaygınlaşmaktadırlar.

İnternet Üzerinden VR Aksesuarları Satışı

Online VR aksesuarı satışı; günümüzde patlama yaşamaktadır. İnsanların eğlenmek için sıklıkla tercih ettikleri artırılmış gerçeklik uygulamaları için bazı mekanlar bulunmaktadır. İnsanlar önceden bu mekanlara giderek güzel vakit geçirirlerken, artık günümüzde kendi evlerine VR aksesuarlarını satın almaktadırlar. Oyun konsolları için satılan VR aksesuarları olduğu gibi; akıllı telefonlar için kullanılabilecek olan veya iş amaçlı edinilebilecek olanları da bulunmaktadır.

Online Özel Tasarım Tişört Satışı

İnternet üzerinden temalı tişört satışı; günümüzde oldukça popüler bir hale gelmiştir. İnsanlar izledikleri filmlerin kahramanlarını, okudukları kitapların yazarlarını, sevdikleri tabloları, dinledikleri grupları tişörtlerinde görmeyi tercih etmektedirler. Bu yüzden de özel tasarım baskılı tişörtler alabilecekleri siteler bulunmaktadır. Bu siteler üzerinden hem hazır tasarlanmış olan tişörtler arasından seçim yapabilmektedirler hem de kendi tişörtlerini kendileri tasarlayabilmektedirler. Özel tasarım veya temalı olmaları, insanlar tarafından internet üzerinden en çok sipariş verilen ürünlerden olmalarına neden olmuştur.

İnternetten Saat Satışı

Online saat satışı, günümüzde fazlasıyla artış göstermiştir. Ancak özellikle minimal saatlerin siparişi ağırlıktadır. Saat tercihlerine bakıldığında; karmaşık ve kompleks saatlerin artık pek de tercih edilmediği görülmektedir. Minimal, sade çizgilere sahip, şık görünümlü saatler tercih edilmektedir. Çeşitleri de gittikçe artış göstermeye başlamıştır.

Evcil Hayvan Ürünleri Satışı

İnternetten evcil havyan ihtiyaçlarının satışı, yıllar geçtikçe daha da artış göstermektedir. Evcil hayvan ürünlerinin internet ortamında daha ucuz olduğu görüldüğü için genellikle sipariş verileceği zaman internetten sipariş verilmektedir. Hem fiyat olarak hem de paket olarak avantajlı seçeneklerle karşılaşabilmek mümkün olmaktadır. Aynı zamanda evcil hayvan ürünlerinin alındığı bir dükkandan eve ürün taşımak yerine, internetten sipariş vererek direkt adresine getirtmek de insanların daha çok işine gelmektedir. Çünkü evcil hayvan ürünleri genellikle boyut olarak büyük ve ağırlık olarak fazladır. Mama ve kum gibi ürünler büyük paketlerde alındıklarında daha avantajlı olmaktadırlar. Ayrıca evcil hayvanlar için oyuncak ve bakım ürünleri de internette daha fazla çeşide sahiptir.

Elektrikli Ev Aletleri Satışı

Online elektrikli ev aleti satışı, günümüzde artık internet ortamında daha geniş bir pazara sahiptir. Pazar hacmi yaklaşık 700 milyon dolar olmaktadır. Elektrikli ev aletlerinin hem sıfırı hem ve ikinci eli internet ortamında oldukça fazla satılmaktadır.

İnternet Üzerinden Market Ürünleri Satışı

Online market ürünleri satışı; son yıllarda daha fazla olmaktadır. Artık günümüzde insanlar markete gitmek yerine, marketlerin mobil uygulamaları veya web siteleri üzerinden sipariş vermektedir. Bu talep dolayısı ile de marketlerin birçoğu online sipariş verilebilecek bir sisteme geçmektedir. İnternet üzerinden en çok satılan ürünler içerisinde market ürünleri bulunmaktadır. Özellikle de temizlik ve gıda ürünleri olmaktadır.